Snímky jihočeských měst z obrovské výšky, adrenalin, vítr ve vlasech. Pro někoho životní zážitek, pro druhé práce. S Deníkem se můžete opět podívat, jak Skydive Tábor realizuje různé nejen tandemové seskoky na letištích Tábor, Soběslav, Jindřichův Hradec i Hosín. Občas si totiž parašutisté skočí jen tak na pivo.

Jak informuje Romana Zíková ze společnosti Skydive Tábor, která vše pořádá, jejich sezona skutečně začíná v polovině dubna a končí až v závěru října. „Skáčeme, v podstatě, každý víkend. Nejbližší akci plánujeme na tento víkend na Hosíně,“ prozrazuje.

Seskoky z letadla jsou jejich koníčkem. Skáčou hlavně na letištích v Jihočeském kraji, jako je Tábor, Soběslav, Jindřichův Hradec a České Budějovice.
FOTO, VIDEO: Nad Táborem skákali parašutisté z výšky 600 metrů nad terénem

Další akční den se chystá na 14. až 15. října v Táboře. „Sezonu budeme ukončovat poslední víkend v říjnu na letišti Soběslav,“ zmiňuje Zíková.

Seskoky si podle jejích slov mohou užít i děti od 8 let. „Nejstarší pán, který s námi skočil, měl 92 let,“ dodává zajímavost.

Mimo tandemů pořádají třeba i parašutistické kurzy. „Skáčeme také ve formacích, skáčeme freefly (volné lety) a někteří z nás létají na vysokorychlostních padácích (tzv. swooping). Když to jde, na sobotní podvečery se snažíme naplánovat seskok "na pivo", kdy si dopředu domlouváme prostor, kam můžeme přistát,“ uzavírá Romana Zíková.

K seskokům používají letouny An-2, L-410, Skyvan a občas i horkovzdušný balon.