Po 21. hodině u Lejčkova na Táborsku narazil řidič Škody Octavie do stromu, zřejmě nezvládl průjezd zatáčkou. On i další dva spolucestující utrpěli závažná zranění. Jak uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů, v autě zůstali po nárazu zaklíněni a v bezvědomí. "Bylo velmi složité je vyprostit," dodala.

Ještě před samotným vyproštěním jim záchranáři zajistili žilní vstupy, imobilizovali je krčními límci a podali kyslík. Mluvčí záchránky Zuzana Fajtlová uvedla, že řidič byl po vyproštění zaintubován, napojen na dýchací přístroj a imobilizován. "S mnohačetnými poraněními byl převezen na ARO budějovické nemocnice," dodala mluvčí. 

Jeho spolujezdec byl po vyproštění také napojen na umělou plicní ventilaci a v kritickém stavu s těžkými poraněními letecky transportován tamtéž. "Třetí účastník nehody zůstal ve voze také zaklíněn, při vědomí, se záchranáři během vyprošťování komunikoval," řekla mluvčí záchranářů. Se středně těžkými až těžkými poraněními byl dopraven na traumacentrum krajské nemocnice.

Střet s BMW nepřežil

Další nehoda, tentokrát tragická, se stala před půlnocí na silnici E55 ve Velešíně. Střet s vozidlem značky BMW tu nepřežil chodec. Mluvčí záchranky Zuzana Fajtlová uvedla, že muž zůstal po nárazu v bezvědomí a došlo u něj následkem poranění k selhání životních funkcí. "Hasiči se ho před příjezdem záchranářů pokoušeli oživovat, ale vzhledem k závažnosti poranění, která byla smrtelná, byla jejich snaha marná," řekla Fajtlová s tím, že záchranáři již nemohli muži pomoci.

Mluvčí policistů Jiří Matzner nabádá řidiče i chodce, aby byli obzvlášť v noci opatrní a nepodceňovali pohyb po silnici. "Chodec ve Velešíně nepoužil reflexní prvky," dodal mluvčí.