Další úspěch si připsal na své konto na 29. Mistrovství České republiky ve volnostylovém zimním plavání v Brně – Jundrově, které se konalo 11.2. V závodě na 750 m si člen Vodní záchranné služby Český Krumlov Jaromír Berounský doplaval pro stříbro a jeho dcera Natálie pro bronz.

Řeka Svratka připravila poměrně drsné podmínky pro sobotní závod, teplota vody nedosahovala ani ke dvoum stupňům Celsia, vzduch měl minus jeden stupeň, přesto se závodníci nenechali odradit a odvedli skvělé výsledky. Konkurence byla velmi nabitá, v závodě plavalo osm novopečených mistrů světa v zimním plavání, přičemž jedním z nich je i krumlovský Jaromír Berounský.

Ilustrační foto
Vyšší Brod čeká velká uzavírka. Budou se zpevňovat také další skály u Vltavy

Na prestižní trati 750 metrů dosáhl nejlepšího výkonu Rostislav Vítek, olympionik z Pekingu 2008, 5x mistr světa z Glogowa únor 2022. Jaromír Berounský plave v kategorii Masters, časomíra mu na trase 750 m ukázala čas 10:39,80. Toho ale potěšil hlavně výsledek dcery. „Jsem hrdý na Natálii, velmi se zlepšila a bronz nás oba moc potěšil," řekl. "Je příjemné trávit svůj volný čas aktivně, navíc společně s rodinou,“ dodal Jaromír Berounský. Dcera Natálie doplavala v čase 11:10,70. Nyní se vodní záchranář Jaromír Berounský koncentruje na MČR v Praze, které je naplánované na 4. března.

„Je skvělé, že máme pro děti a mládež takový vzor," pochavloval si Milan Bukáček, náčelník českokrumlovské vodní záchranné služby. "Připravujeme přednášku Jaromíra pro naše svěřence, aby jim vyprávěl svůj příběh, jak se stal mistrem světa. Tyto aktivity vždy skvěle posílí náš tým a týmového ducha.“