Velmi nepříjemnému nařčení čelí budějovický soudce Evžen Sedlecký. Dvojice advokátů jej totiž obvinila z krádeže peněz, které jim měl údajně odcizit o přestávce mezi jednáními soudu. Podle nich měl tak učinit nejméně dvakrát, naposledy minulé pondělí. Celkem se prý jedná o částku kolem 25 tisíc korun. Sedlecký však tato tvrzení zcela jednoznačně odmítá.

„Je to absurdní a naprosto nesmyslné obvinění, opravdu to nechápu,“ svěřil se soudce Deníku. O možné snaze poškodit jeho pověst ale prozatím mluvit nechce. „Bráním se tomu, říct slovo úmysl. V tuhle chvíli to nechci udělat. Ale strašně mě to překvapilo, ta informace o tom, co jsem měl udělat. To je, jako kdybych se dozvěděl, že tady přistáli mimozemšťané. Je to pro mě doopravdy nepochopitelné,“ dodal Evžen Sedlecký, jenž je celou situací viditelně psychicky otřesený. I s Deníkem hovořil soudce se šestnáctiletou praxí jen s podporou rodiny. Přestože vinu odmítá, na funkci rezignoval. Zdůvodňuje to tím, že nechce dál soudit, protože si celou svou profesní kariéru zakládal na soudcovské cti, a ta teď byla pošlapána. Očekává však, že se v kárném řízení prokáže jeho nevina.

Jedním z údajných poškozených je písecký advokát Jan Taraba. Ačkoliv jej redakce požádala o vyjádření, odmítl to. „Nezlobte se, vůbec se o tom nechci bavit,“ reagoval. Druhou obhájkyni, která pochází z Prahy, se nám včera bohužel nepodařilo přes usilovnou snahu zkontaktovat. Podivným případem se nyní zabývá jihočeská policie.