Více než 460 tisíc korun poslala domnělému americkému vojákovi žena z Českobudějovicka. Ta se nyní obrátila na policii.

Podle policejní mluvčí Štěpánky Uhlířové žena vypověděla, že vloni v listopadu si na internetové seznamce začala psát s mužem, který uváděl, že je členem amerických ozbrojených sil v Afghánistánu. Ženu prý dokázal přesvědčit o tom, že chce z armády odejít. "Dal jí kontakt na údajného generála, který měl ženě sdělit, že muže z armády propustí, pokud pošle určitou částku peněz," popsala Štěpánka Uhlířová.

Žena této historce uvěřila a postupně ve třech platbách poslala celkem v přepočtu více než 460 000 korun. V těchto dnech jí došlo, že se nejspíš stala obětí podvodu.

Policisté nyní po neznámém pachateli pátrají. A zároveň varují veřejnost před nebezpečím internetových podvodníků. "Již v minulosti jsme informovali o případech, kdy se podařilo neznámým pachatelům pod nejrůznějšími záminkami vylákat nejčastěji od důvěřivých žen peníze. Přestože se tyto případy opakují, našla se další žena, která takto neznámému podvodníkovi uvěřila," doplnila Štěpánka Uhlířová s varováním: Nikomu neposílejte své peníze, nikdy nevíte, s kým ve skutečnosti prostřednictvím internetu komunikujete. Nenechte se přesvědčit milými slovy ani sliby. Buďte obezřetní a komunikaci raději ukončete.