Mezi dvanáctou a třináctou hodinou dojde k výbuchu ve vaší škole. Zhruba tak zněl anonymní e-mail, který dnes dorazil na pražskou Vysokou školu ekonomickou. "Jelikož ale pisatel neupřesnil, zda má na mysli pražskou školu nebo jindřichohradeckou fakultu, tak z preventivního hlediska došlo i k evakuaci všech osob ze školní budovy v Jindřichově Hradci," vysvětlila krátce před druhou hodinou odpolední mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Ze školy bylo evakuováno kolem stovky lidí. Na místě jsou přítomni jak státní policisté, tak strážníci městské policie, kterým asistují ostatní záchranné složky. "Na místo byl povolán pyrotechnik a psovod se psem - specialistou na nástražné výbušné systémy, kteří budou propátrávat veškeré prostory školy," doplnila mluvčí.

Křižovatka Jarošovské a Claudiusovy ulice, kde se škola nachází, je pro veřejnost částečně průchozí a průjezdná. Policisté nepouštějí dopravu od školy dolů Claudiusovou ulicí směrem na nábřeží. Policie upozorňuje, že lidé by se v blízkosti Fakulty managementu neměli zdržovat.