Obsahoval jediné: fotografii pistole a prostřeleného terče. „Když mi sekretářka předala dopis, uvědomil jsem si, že tato věc nesmí být vzata na lehkou váhou,“ míní Bouzek. Lídr TOP 09 neváhal a podal okamžitě trestní oznámení na neznámého pachatele.

Bouzek si myslí, že výhrůžný dopis souvisí s plánovanými změnami v českobudějovické teplárně: „Případnou motivací může být snaha o ovlivnění mého rozhodování jako člena dozorčí rady teplárny, stejně jako člena rady města nebo předsedy klubu zastupitelů TOP 09.“

Den před odesláním dopisu se konala mimořádná valná hromada této společnosti a Tomáš Bouzek byl zvolen členem její dozorčí rady jako jeden ze zástupců většinového akcionáře – města České Budějovice. Bouzek se zasazuje o provedení nezávislého forenzního auditu v teplárně. V blízké budoucnosti se zde má rozhodovat o dlouhodobých investicích v řadu stamilionů.

Možnost, že by se dopis mohl týkat jeho advokátní praxe, Bouzek odmítá: „Omezil jsem svou advokátní práci na minimum, důležitější je pro mne činnost ve prospěch veřejné sféry,“ dodal Bouzek.