Po neznámém pachateli, který v úterý uprostřed dne loupil v českobudějovické pobočce Raiffeisen banky přímo na náměstí Přemysla Otakara II. pátrají jihočeští kriminalisté. Lupič do peněžního ústavu vešel krátce před polednem a pod pohrůžkou použití zbraně si na zaměstnankyni banky vymohl hotovost. S penězi pak odešel.

Na informace o přepadení policie prakticky uvalila embargo. Podle neoficiálních informací Deníku škoda dosáhla výše několika milionů korun. A údajně si lupič odnesl nejen české koruny ale i cizí měnu.

"Vzhledem k tomu, že se jedná o závažný trestný čin, v současné době nebudou k případu poskytovány žádné další informace," uvedla krátce po přepadení banky krajská policejní mluvčí Anna Drdová. Pobočka Raiffeisen banky pokračovala už odpoledne v běžném provozu. Klienti prakticky nepoznali, že se něco mimořádného stalo. Nepříjemnou událost připomínalo jen policejní auto zaparkované u chodníku před bankou.

Ve středu před jedenáctou hodinou se policejní maják rozsvítil na náměstí znovu. Vůz policie projel v protisměru náměstím a posádka vyrazila do peněžního ústavu. "Jednalo se o planý poplach. Vyjeli jsme na základě informace poplašného systému z banky," reagovala dodatečně na dotaz Deníku krajská policejní mluvčí. V první informaci se podle ní mělo jednat jen o došetřování případu. "Došetřování se bude provádět i nadále," doplnila však k úterní události Drdová.

Přes informační embargo Drdová potvrdila, že televizní stanice požádaly policii a banku o poskytnutí videozáznamů z bezpečnostního kamerového systému, ale policie je neposkytla. "Žádné záznamy zveřejňovat nebudeme. Nemůžeme je poskytnout, aby se z taktických důvodů nenarušilo vyšetřování," zdůraznila Drdová.

V Českých Budějovicích dochází několikrát za rok k přepadením peněžních ústavů, směnáren nebo pošt. Nepříjemné prvenství mezi těmito institucemi drží Česká pošta, která má ale ve městě nejvíce poboček. Poštovní úřad v Lidické ulici byl také posledním přepadeným místem před Raiffeisen bankou.