Pod pohrůžkou zveřejnění snímků na sociálních sítích nutil více než dvě desítky obětí k masturbaci i nechutným 
a často bolestivým praktikám před webovou kamerou. Dívky si dle jeho zvrácených instrukcí musely třeba kapat vosk na ňadra a přirození, připínat na prsní bradavky kolíčky na prádlo nebo se jinak poškozovat.

Když některá odmítla poslušnost, zahrnoval ji  nadávkami a výhrůžkami typu „Chcípni, děvko". To, že mnohým z poškozených ještě nebylo ani 15 let, vůbec neřešil. Podle svých slov k tomu neměl důvod. Dívky prý vypadaly vyspěle a o sexu se s ním bavily dobrovolně a stylem, 
ze kterého usoudil, že už mají něco za sebou.

Krajský soud v úterý zahájil hlavní líčení, ve kterém se vazebně stíhaný pekař zpovídá 
ze zvlášť závažných zločinů znásilnění dítěte a pokračujícího sexuálního nátlaku a pokračujícího přečinu ohrožení výchovy dítěte. Při uznání viny mu hrozí pět až dvanáct let vězení.

Státní zástupkyně Dagmar Šimáková při čtení obžaloby uvedla, že  údajného znásilnění 14leté školačky 
ze Strakonic se obžalovaný dopustil v červenci 2010 v domě své dnes již zemřelé matky. „Dívku chytil zezadu a přivázal k posteli. Poté ji proti její vůli orálně zneužil a vykonal na ní pohlavní styk. Poškozená utrpěla těžkou újmu na zdraví," popsala žalobkyně.

Tomáš Pospíšil tento skutek jednoznačně popírá. Přiznává sice, že s nezletilou opakovaně souložil, podle něj to bylo vždy dobrovolné. Proč poškozená vypovídá jinak, 
si prý nedokáže vysvětlit. „Nic takového se nikdy nestalo. Žádné násilí nebylo,  nic jsem jí neudělal. Podle mě je to celé nesmysl," bránil se obžalovaný.

Ve své výpovědi dále uvedl, že se s poškozenou seznámil 
na internetovém chatu a během chvíle se z nich stali milenci. Dívka za ním dobrovolně přijela nejméně sedmkrát, vždy za předem domluveným účelem, sexuálními hrátkami. Její věk prý nikdy neřešil, protože vypadala minimálně na 16 let. A v tomto věku už přece podle obžalovaného není pod zákonem.

Předseda senátu Aleš Kolář označil tuto část výpovědi za nepříliš důvěryhodnou. „Moc se mi nezdá, že by dva lidé spolu nekomunikovali když ne přímo 
o věku, tak o věcech, které by ho mohly alespoň přiblížit. Třeba o škole, rodině nebo zájmech," argumentoval soudce.

Ve druhém bodě obžaloby klade státní zastupitelství Tomáši Pospíšilovi za vinu, že 
se v letech 2009 až 2013 seznamoval na internetu s velkým počtem (on sám mluví o tisících kontaktů) nezletilých 
a mladistvých dívek, které 
se pak pokoušel sexuálně vydírat. Využíval mailové adresy s často bizarními názvy (třeba rizeksesalatem) a podle obžaloby se při navazování známostí vydával za mladšího muže, než jakým ve skutečnosti byl. 

S pozdějšími obětmi se bavil přes Skype, ICQ a Facebook a požadoval od nich obnažené fotografie. Ty mu pak posloužily jako nástroj k vydírání. Přesný počet poškozených se nepodařilo dohledat, podle žalobkyně je jich nejméně 23, a to ve věku od 13 do 17 let.   V této části obžaloby Tomáš Pospíšil vinu částečně doznává. Polemizuje však o počtu poškozených a tvrzení obžaloby o údajném zastrašování některých z nich.

Připouští, že posílal hodně drsné vzkazy, ale mnohé dívky to prý samy chtěly a i když mu pak třeba nevyšly vstříc, normálně se s nimi bavil dál. O osobní setkání a uskutečnění probíraných praktik prý nestál, na rozdíl od některých obětí, které se do něj zamilovaly a  pak měl problém se jich zbavit.

„Ty výhrůžky nebyly míněné vážně, byla to jen písmenka na internetu a virtuální hra, která neměla přesah do reálného života. Žádné dívce jsem nechtěl ublížit," vysvětloval Tomáš Pospíšil a zároveň dodal, že kdyby psal někdo podobné zprávy jemu, tak by od počítače utekl.

Po projevu žalobkyně a obžalovaného předvolal soud Helenu B., matku údajně znásilněné 14leté školačky. Přestože o věrohodnosti poškozené existují určité pochybnosti, které podle senátu dávají její verzi šanci 50:50, matka dceři věří. Nic na tom nemění ani fakt, že se jí dívka svěřila až po téměř dvou letech, v době své náhlé hospitalizace v Dětské psychiatrické nemocnici 
v Opařanech. 

„Kdo tohle nezažil a neviděl takto své dítě, ten to asi nepochopí. Snažíme se žít dál, ale zapomenout 
se nedá. Věřím jí, protože různé věci mi do sebe postupně zapadly jako do mozaiky," vypovídala matka.

Tomáš Pospíšil se proti jejím slovům ohrazoval. „Chci zopakovat, že s výpovědí svědkyně nesouhlasím. Trvám 
na tom, že to bylo tak, jak jsem uvedl," reagoval obžalovaný. Hlavní líčení ve středu pokračuje.