Vyfasoval jej bývalý šéf sekce správy majetku ministerstva obrany Václav Regner, který má dle rozhodnutí senátu se soudcem Ondřejem Vítů v čele strávit tři roky ve věznici s dozorem.  Mimo to dostal sedmiletý zákaz činnosti vedoucího zaměstnance veřejné správy 
a musí zaplatit pokutu 600 tisíc korun.

Petr Vokál vyvázl s dvouletou podmínkou, pětiletým zákazem činnosti a pokutou 150 tisíc korun, zbývajících osm obžalovaných dostalo shodně tříletou podmínku 
s dohledem. Část z nich má rovněž zákaz činnosti a pokuty od 200 tisíc do 400 tisíc korun. Součástí trestu Zdeňky Ungerové (dříve Krajíčkové) je také propadnutí majetku, stoprocentního podílu v pražské obchodní firmě.

Rozsudek není pravomocný, někteří obhájci si ponechali lhůtu pro případné odvolání k Vrchnímu soudu v Praze. Státní zástupce Barnabáš Liška byl 
s verdiktem spokojen a odvolávat se nebude. „Dnešní rozsudek vyhověl jak podané obžalobě, tak i mému závěrečnému návrhu. Nemám důvod podávat odvolání," řekl.

Projednávaná dílčí část kauzy se týkala  veřejných zakázek na plynofikaci kotelny v Jindřichově Hradci za zhruba 89 milionů korun,  provozování vojenských ubytoven v Litoměřicích za přibližně 15 milionů korun, ale i menších zakázek za řádově stovky tisíc až miliony korun. Třeba úklidu domů v Praze, zateplení zdi v Žatci, úpravu rozvodů v Moravské Třebové nebo výměnu oken vojenských objektů 
v Pardubicích, Olomouci či Lipníku nad Bečvou.

Obžalovaní se předem domlouvali 
na vítězích jednotlivých tendrů, soud je proto uznal vinnými z úmyslného napomáhání k trestným činům zneužití pravomoci veřejného činitele, pletich při veřejné soutěži a dražbě a porušování závazných pravidel hospodářského styku. Větší část z nich také z účasti na zločinném spolčení.

Předseda senátu Ondřej Vítů připomněl, že obžalovaní vytvářeli utajované nezákonné společenství, které se dá bez přehánění označit jako armádní mafie. Organizace měla několik vrstev a jejím jediným cílem bylo získání značného majetkového prospěchu pácháním trestné činnosti. 
V čele stál čelný představitel ministerstva obrany, již zmiňovaný Václav Regner. Společně s ním  Petr Jůza a Pavel Mach, kteří měli na ministerstvo úzké vazby.

„Obžalovaný Regner z pozice nadřízeného přímo ovlivňoval činnost níže postavených členů z ministerstva obrany a přímo nařizoval páchání trestné činnosti. Vyhrožoval, že pokud podřízení nebudou plnit jeho rozkazy, mají si hledat nové místo," zmínil při vynášení rozsudku soudce Ondřej Vítů.

Činnost spolku byla vysoce utajovaná, členové se scházeli na relativně bezpečných místech a k předávání informací používali prostředníky, speciální telefonní čísla, náznaky a přezdívky. Pokud se někdo vzepřel zadaným úkolům, přišel o práci a na jeho místo okamžitě nastoupil loajálnější člověk.

Členem spolku byl také zástupce jedné ze zúčastněných firem Leoš Houdek, který jediný se včerejšího jednání osobně zúčastnil. Zbývající obžalovaní žádali o projednání v nepřítomnosti. „Nebudu se k tomu vyjadřovat," reagoval Leoš Houdek na žádost o komentář k rozsudku.

Hlavní obžalovaní na rozhodnutí soudu stále čekají.