„Zakončili jsme několikaměsíční pátrání pod krycím názvem SAU, týkající se nezákonného nabízení, skladování a prodeje zboží, u kterého existuje podezření, že je na něm umístěno označení 
s ochrannou známkou bez souhlasu majitele známky," říká mluvčí jihočeských celníků Vladimír Pešek. Při příjezdu celníků na tržnici se asijský trhovec zavřel do stánku, po násilném otevření se snažil utéct, ale propadl se půdou a zranil si nohy. „Měli jsme podezření, že v domě ve Vyšším Brodě dochází k nelegální výrobě padělků textilního zboží. Toto podezření se potvrdilo při domovní prohlídce, při které jsme zajistili vyrobené napodobeniny, šicí stroje, obtisky, žehličky, nitě, rámečky na vyžehlování 
a další materiály a šicí prostředky," pokračuje mluvčí.

Celníci zabavili celkem 
90 pytlů s padělky různého druhu zboží. Většina padělků byla nalezena v dodávkových vozidlech, které sloužily jako pojízdné sklady.
Do akce se zapojilo 15 celníků, kteří zajistili 2 357 kusů textilních výrobků, 136 kusů hodinek a výrobky kožené galanterie. Prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na 9 857 000 korun.

V případě prokázání viny hrozí dvěma pachatelům vězení na šest měsíců až pět let, peněžitý trest nebo propadnutí věci. Zboží bude buď využito k humanitárním účelům, nebo bude zlikvidováno.

Ve třech kamenných obchodech ve Vyšším Brodě objevili celníci padělky textilního zboží, kabelek, hodinek, doplňků a parfémů, prodejní hodnota originálů je 3 270 879 korun. „Od začátku roku jsme už zajistili padělky za 105 milionů korun, hlavně textilní výrobky a CD i DVD nosiče," dodává Vladimír Pešek.