První uspořádali ve čtvrtek 2. července, druhou ve středu 8. července. Mluvčí Celního úřadu pro Jihočeský kraj Emanuel Breicha zmínil, že reálná hodnota zabaveného zboží se pohybuje v řádech maximálně desítek až stovek tisíců korun. Pokud by šlo o skutečné originály známých značek, zákazníci by za ně zaplatili skoro 25 milionů korun.

„V prvním případě celníci nalezli a zajistili při nařízené domovní prohlídce 1 315 kusů zboží, u něhož vzniklo důvodné podezření z porušení autorských práv i práv k ochranné známce. Celková prodejní cena originálních výrobků byla vyčíslena na 4 284 200 korun," popsal mluvčí.

Při druhé razii udělali celníci prohlídku jiných prostor a pozemků na tržnici ve Strážném a zajistili 4 038 padělků. Prodejní cena originálů by v tomto případě dosahovala částky téměř 20,6 milionů korun. „Mezi zajištěným zbožím tradičně převládaly textilní a galanterní výrobky, CD, DVD a hodinky. Zajištěné zboží zůstane do doby rozhodnutí soudu uloženo ve skladech celní správy," poznamenal Emanuel Breicha s tím, že obou akcí, které skončily až v pozdních nočních hodinách, se účastnily desítky celníků. „Jasně ukázali, že se nepoctiví prodejci nemohou spoléhat, že extrémně vysoké teploty z počátku července jsou překážkou, kvůli níž omezíme svou kontrolní činnost," dodal mluvčí Celního úřadu Emanuel Breicha.