Policisté přijali krátce před 14. hodinou hlášení, že muž se pohybuje 
s nožem v ruce a ohrožuje přítomné občany. Podle táborského policejního mluvčího Miroslava Doubka se na místo dostavila nejprve hlídka z odboru cizinecké policie, která byla shodou okolností nejblíž.

„Útočníka ihned zpacifikovala. Vzápětí se na místo dostavily rovněž hlídky táborského obvodního oddělení, které podezřelého zadržely 
a zahájily šetření incidentu," popsal mluvčí Miroslav Doubek. Na místě zajištění svědci potvrdili, že zadržený opilý muž nejprve pouze slovně, posléze s nožem v ruce, osočoval kolemjdoucí, zejména pak dvě ženy s malými dětmi. Policisté dodali, že na místě vedle vulgarismů vůči jedné z žen zazněla slova „Chceš bodnout?". Díky nekompromisnímu zákroku proti pachateli již k dalšímu útoku nedošlo.

Zadrženému opilci policisté naměřili skoro 2,3 promile 
a skončil na záchytce v Č. Budějovicích. Následující den byl obviněn ze spáchání hned dvou trestných činů, a to přečinu nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Vzhledem k tomu, že se svého jednání dopustil se zbraní v ruce, hrozí mu v případě prokázání viny mimo jiné až trest odnětí svobody na dobu až tří let.