Martin B. letos 5. dubna okradl A.M. (90) v jeho bytě o 75.000 korun a navíc ho na životě ohrožoval nůžkami se slovy "Zabiju tě, už jsem zabil." Dále mu ukradl mobilní telefon a při odchodu z bytu, který mu poškozený sám otevřel po předešlém seznámení ve strakonické restauraci Na Protivínské, do něj strčil a způsobil mu zranění.

V restauraci Na Protivínské si násilník vyhlédl svoji oběť.
Kriminálníkova cesta skončila u Sušice

O pět dní později 10. dubna Martin B. navštívil Blue bar ve Volyni, kde barmanku Z.A. nejprve požádal o rozměnění bankovky 5000 korun. Když si peníze připravila, vzal jí je z baru, poté jí přiložil k hlavě maketu krátké střelné zbraně a požádal ji otevření trezoru, odkud vzal dalších 80.000 korun. Oba činy spáchal pod vlivem alkoholu, který už nějakou dobu pravidelně konzumuje.

Martin B. u soudu nevypovídal, jen připomněl slova ze své výpovědi. "Stydím se za svůj čin a doufám, že budu moci škodu uhradit."

Vzhledem k tomu, že Martin B. má ve svém rejstříku už 13 záznamů (poslední v roce 2016) a na jeho kontě jsou podvody, násilí, neplacení výživného, výtržnictví a podobně, soud přistoupil na návrh státní zastupitelky Věry Smíškové pro pět let nepodmíněně s věznici s ostrahou.

Obhájce Jan Mrázek navrhoval dva roky nepodmíněně a dva roky ochranou léčbu. Poukazoval na ochotu svého klienta léčit se, což už podstupuje ve vazební věznici, a na jeho přiznání.

Odsouzený, státní zástupkyně i obhájce se k verdiktu soudu nevyjádřili.