Věra Školková, tisková mluvčí Městské policie České Budějovice, uvedla, že na oznámení vyjížděla hlídka městské policie v neděli v půl osmé večer. Na místě strážníci zastihli čtyři muže a ženu s dětským obličejem. Jeden z mužů s viditelným zraněním v obličeji strážníkům popsal celou událost.

"Se svými dvěma společníky postával před večerkou, když kolem procházela žena s dětským kočárkem. Jedenatřicetiletý muž se rozhodl projevit ženě svou náklonnost. S nabídkou intimního sblížení však neuspěl. Žena odešla, místo ní se však objevil její partner," popsala událost Věra Školková s tím, že 36letý muž napadl přítomného muže ránou do obličeje.

"Po pádu ho ještě držel na zemi. Před příjezdem strážníků se napadenému muži podařilo ze sevření útočníka vymanit," vyprávěla mluvčí městské policie.

Dodala, že 36letý muž se k útoku přiznal. Že by měl za své jednání nést následky, však odmítal. Dalším šetřením případu se proto bude zabývat správní orgán. Za přestupek proti občanskému soužití hrozí pachateli pokuta až 20 tisíc korun.