Věra Školková, mluvčí městských strážníků, uvedla, že v neděli ve dvě hodiny ráno se městského kamerového systému podařilo zachytit podezřelý pohyb v ulici Fr. Ondříčka na sídlišti Vltava. "Muž se šátkem přes obličej se zde právě chystal začít sprejovat na zeď panelového domu," dodala s tím, že na místo tak okamžitě vyjížděla hlídka městské policie.

"Operátor městského kamerového systému tak ale i nadále sledoval jednání dotyčného muže. Na pokročilou noční hodinu bylo v této ulici stále rušno. To muže od jeho činu nakonec odradilo a zeď domu se mu nepodařilo poškodit. Následně se odebral se k nedaleké zastávce městské hromadné dopravy. Zde ho ale již čekaly přijíždějící hlídky městské policie," vyprávěla Věra Školková s tím, že jakmile muž spatřil strážníky, dal se na útěk.

"Strážníci ho však okamžitě dostihli a muži nasadili služební pouta. Další hlídka městské policie mezitím pátrala v okolí po čerstvých stopách sprejera. Ty skutečně strážníci nalezli na zdi nadchodu ve Strakonické ulici," dodala. Své chování dvaadvacetiletý muž ospravedlňoval tím, že se údajně domníval, že je nástřik graffiti na tomto místě povoleno. To však vydal příslušný správní orgán magistrátu města pouze pro několik řádných žadatelů. Mezi ně dvaadvacetiletý muž nepatří.

Strážníci tak mladého muže předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory. Dvaadvacetiletému muži z Českých Budějovic nyní hrozí obvinění z přečinu poškození cizí věci.