Také sídlo tohoto growshopu v areálu bývalé Jitony má zamčené dveře, na nichž jsou vidět razítka z pečetí českokrumlovské policie.

Policejní zátah na growshopy v Česku se rozjel v pondělí a na jihu Čech policisté zasahovali na Jindřichohradecku, Písecku a Českokrumlovsku.

Na Krumlovsku je jenom jeden growshop a tak krumlovští policisté prověřili jenom jeden objekt a udělali prohlídku nebytového prostoru.

„Žádných policistů jsem si nevšimla," říkala včera prodavačka ze sousedního obchodu Michala Hanušová. „Jenom tu někdy policisté projíždějí. Moc o tom obchodě nevím, ale myslím, že nemusí být jeho zboží špatné. Bylo tam leccos na pěstování rostlin a co jsem tak viděla, protože zákazníci často omylem přicházeli k nám, tak tam chodili většinou normální lidé."

„Jihočeští kriminalisté prověřovali podezřelé obchody," sdělil včera mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. „Tyto obchody nabízí vše, co je potřeba k pěstování, zpracování a aplikaci drogy zvané marihuana. Jde především o prodej šlechtěných semen s deklarovaným obsahem THC, šíření reklamních letáků, různých nabídkových katalogů, reklamních předmětů s logem marihuany. Součástí je rovněž nabídka různých zařízení pro pěstování konopí (hnojiva, substráty, technologie osvitu, závlahy, velkokapacitní uhlíkové filtry atp.) a zboží, které je určeno k jeho aplikaci v podobě inhalace (cigaretové papírky, vodní dýmky, filtry, drtičky apod.)."

A dodal, že tyto problematické obchody mají navíc obvykle doprovodné internetové stránky včetně diskusních fór, na kterých si pěstitelé marihuany vzájemně vyměňují informace o maximalizaci kvality nelegální produkce a snížení rizika odhalení.

„Každý jednotlivý případ bude samozřejmě důkladně posouzen," zdůraznil Jiří Matzner.