Mluvčí krumlovské policie Lenka Kozoňová uvedla, že když dotyčná kolem půl osmé postávala u lesíka v katastru obce Bujanov – Zdíky, přijel za ní česky hovořící muž ve věku 25 až 35 let. Prostitutka ho oslovila s nabídkou sexuálních služeb, on však požadoval víc. A rozhodl se vymoci si uspokojení i za cenu fyzického násilí.

„Prostitutka pachateli nabídla své služby, ne však v rozsahu, který muž násilím na ženě vykonal," popsala mluvčí Kozoňová. Agresor je silnější postavy a měří 175 až 180 centimetrů. Byl hladce oholen. Poškozená uvedla, že má nakrátko ostřihané blonďaté vlasy, modré oči, malý nos 
a výrazné akné na obličeji 
a hrudi.

Žabky na nohou

Při útoku měl na sobě tmavě modré tričko s bílými pruhy, tříčtvrteční černé rifle se stříbrnou hvězdou na pásku. 
Na nohou měl plastové žabky. Je tedy pravděpodobné, že může pocházet z blízkého okolí. „V průběhu vyšetřování jsme zjistili, že se pachatel pohybuje na horském jízdním kole tmavě modré či zelené barvy v zadní části s nosičem," doplnila Lenka Kozoňová s tím, že policisté hledají případné svědky události.

Pokud jste se v uvedené době pohybovali poblíž a máte 
o podezřelém muži jakékoliv bližší informace, zavolejte prosím na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo se osobně dostavte na kteroukoliv policejní služebnu v zemi. Kontaktovat můžete i krumlovské kriminalisty, a to na číslech 974 232 323 nebo 974 232 321. Útoky na prostitutky bohužel nejsou nijak výjimečné. Jejich zákazníky často bývají cizinci a pátrání po nich je složité.

Mezi nejzávažnější případy na jihu Čech patří dosud neobjasněná vražda Gabriely Supekové ze srpna 2007. Ta poskytovala sexuální služby ve Skoronicích na Krumlovsku.

Tehdy dvaačtyřicetiletou Slovenku objevil turista v lipenské přehradě nedaleko Černé v Pošumaví. Byla pobodaná a pořezaná. Pitva o dva dny později potvrdila, že zemřela násilnou smrtí a tělo ve vodě leželo několik dní. Kriminalisté začali hledat její známé, svědky a podezřelé. Pročesali Skoronice i okolí, vyslechli desítky osob, především prostitutek a jejich doprovodů, řidiče nákladních 
a osobních aut, místní občany, kamarádky zavražděné. Prověřovali stovky vozidel, která mohla místem, kde Gabriela Supeková působila, projet.

Byl to Fritzl?

Podle zjištěných stop na těle zavražděné kriminalisté nalezli podle DNA muže z Rakouska. Vždy důkladně prověřovali jeho alibi, které neustále měnil, a dokázali mu, že oběť znal a měl s ní kontakt.
Kriminalisté případ počátkem roku 2008 podle mezinárodních smluv předali rakouské justici. Podezřelý Rakušan, devětadvacetiletý obchodník, byl pro nedostatek důkazů zproštěn obžaloby.

Pak se vynořila hypotéza, že vraždu Supekové může mít 
na svědomí neblaze proslulý Josef Fritzl. Rakušan, který 
24 let věznil svoji dceru a měl 
s ní sedm dětí byl podezřelý 
i z jiných vražd. V srpnu 2007 totiž pobýval na dovolené blízko českých hranic.

Tato domněnka se nakonec nepotvrdila. „Pachatele jsme do současné doby nedopadli," přiznává krajská policejní mluvčí Lenka Holická.