Tu 
zde údajně prodávalo více lidí, čtyři z nich se ve středu měli sejít u okresního soudu. Zdeňkovi F. a Lukášovi V. se nepodařilo včas doručit obsílky, soudce na ně vydal příkaz k zatčení a vyloučil jejich věc k samostatnému projednávání.

Na řadu tak přišlo pouze  řešení části obžaloby, ze které státní zastupitelství viní Antonína G. (24) a Petra H. (35). Žalobce Richard Císař při zahajování hlavního líčení uvedl, že oba páchali trestnou činnost samostatně, a to do léta loňského roku. 
Petr H. jen v baru, Antonín G. 
i na jiných místech.

„Oba jednali s vědomím, že konopí patří mezi omamné látky a pro nakládání s ním musejí mít zvláštní povolení, které neměli. Tím spáchali přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy," vysvětlil Richard Císař.

Antonín G. prodej marihuany částečně doznal, některé svědky však podle svých slov nezná a s cizími by údajně neobchodoval. Tvrzení, že nakupovali od něj, proto odmítá. Stejně tak popírá, že by si distribucí přivydělával až do léta, od poloviny května byl totiž na brigádě v Holandsku.

„Nejsem žádný překupník, známý mi dlužil peníze a místo nich mi dal trávu. Prostě jsem to dostal a nevěděl, jak 
se toho zbavit," tvrdil Antonín G., který už byl v loni pravomocně odsouzen za přechovávání drog.  Když ho na konci března zadrželi kriminalisté před vchodem do baru, měl u sebe přes 20 gramů marihuany.

Vyfasoval za to půlroční podmínku se zkušební dobou na 14 měsíců. A právě údajně nestandardním a nátlakovým jednáním policie si vysvětluje i současné stíhání. „Nebudu nic říkat, musel bych použít hodně sprostých slov. Nelíbil se mi přístup policie, moje přítelkyně byla na Plavské aspoň pětkrát, vyvíjeli na ní nátlak 
a přitom ani nedostala žádný protokol. Byla z toho hodně špatná," stěžoval si Antonín G.

Spoluobžalovaný Petr H. už byl dříve také odsouzen, a to 
i pro přechovávání drog. Současnou obžalobu jednoznačně odmítá a označuje ji za nesmysl. Nikoho z údajných zákazníků nezná, nikomu nic neprodával a v baru prý nebyl už dva roky. Tím pádem tam loni těžko mohl prodávat marihuanu. 

Stíhání si vysvětluje jako možnou pomstu. „Chci jen říct, že jsem do předloňského roku vedl nezřízený život a fetoval první ligu. Od té doby ale sekám latinu, drogy neberu a hledám si práci. Myslím, že je to na mě rozjeté jen proto, že jsem jednomu člověku odmítl něco sehnat," domnívá se Petr H.

Po výslechu obžalovaných přišly na řadu výpovědi pěti svědků. Všichni se v podstatě shodli, že marihuanu už nekouří (nebo jen sporadicky) 
a někteří rovněž poukazovali na údajný nátlak kriminalistů. To když měli vysvětlit rozpory ve výpovědích, kdy jednou uvedli, že od obžalovaných nakupovali a při osobní konfrontaci s nimi to popírali.

„Na kriminálce na mě tlačili takovým způsobem, že jsem raději vypověděl to, co chtěli slyšet," zmínil třeba svědek Radek L.  Při dotazech na kvalitu marihuany se ale vesměs všichni shodli, že ta z baru 
za moc nestála, Antonín G. měl prý lepší modely.

„V baru jsem si kupoval vždycky pouze gram, protože tam nikdy nebyla kvalita a byly to vyhozené peníze," vysvětloval svědek Karel V.
Dva z předvolaných svědků nedorazili, soudce Jan Petr proto odročil hlavní líčení 
na 18. srpna. V tento den zřejmě padnou i rozsudky. Oběma mužům hrozí až pět let vězení.