Její obětí je 21letý mladík z Budějovicka, který se tudy právě vracel z pivních slavností. Přiskočil k němu pachatel , jenž stál do té doby na mostě a koukal do vody, a se slovy: „dej sem peníze a mobil“ na něj vytáhl nůž s osmicentimetrovou čepelí.

„Syn dělá sebeobranu a tak se začal bránit. Chytil mu obě ruce a jak se k němu naklonil, tak ho ten lupič, což byl nejspíš nějakej feťák, bodnul do stehna. Probodnul ho až na kost, “ popsal Deníku otec napadeného hocha. Dodal, že měl syn přesto obrovské štěstí, rána totiž prošla mezi svaly a žádný nepřerušila, navíc se také vyhnula tepně. Po vydenzifikování rány a jejím zašití lékaři rovnou propustili chlapce k domácímu ošetřování.

Paradoxní je, že při loupeži pachatel vůbec nic nezískal, v případě dopadení mu však nyní hrozí až 12 let za mřížemi. Podle poznatků policie jde o muže ve věku 20 až 30 let, který měří asi 180 centimetrů. Na sobě měl bílou mikinu s nataženou kapucí, takže jeho bližší popis není znám. Policisté proto uvítají každou informaci, která je může přivést na jeho stopu. Pokud jste se pohybovali v uvedené době poblíž tohoto místa a všimli jste si něčeho neobvyklého nebo podezřelého, ozvěte se na bezplatnou linku 158 nebo na číslo 974 226 700.