Provozovatelé a majitelé restauračního podniku se sice střídali, ale co zůstávalo, to byla vleklá tahanice s městem o prostory, které firma užívá. Radnice dala už v roce 2009 tehdejšímu provozovateli výpověď z nájmu ze svých prostor. Měla dokonce vybraného i nového nájemce. Jenže začal kolotoč různých žalob a odvolání, který zřejmě definitivně až tento týden rozhodl krajský soud ve prospěch města
. Pizzerie by tak měla do dvou měsíců prostory vyklidit a zdá se, že firma už se proti tomuto rozsudku nevzepře.

Ladislav Vrabel, který pizzerii vybudoval a byl dlouhé roky také jejím provozovatelem, si ale myslí, že soudci například neřešili, jestli nebyla výpověď podána v rozporu 
s dobrými mravy, a to je podle něj chyba. Vrabel se například také domnívá, že při výpovědi rada města nepostupovala podle zcela objektivních informací. Myslí si dokonce, že radní byli záměrně nesprávně informováni. Takový výklad událostí ale zástupci města v minulosti opakovaně odmítli.

Kolem pizzerie a výpovědi 
z městských prostor panuje poměrně složitá situace, protože nájem si navzájem předávalo několik společností, většinou bez souhlasu města. Spor se dokonce vedl také 
o předzahrádku u restaurace. Město ji nechalo 1. srpna exekučně odklidit a následný soudní spor s provozovateli pizzerie v říjnu vyhrálo (Čb Deník 27. října 2012). K tomuto dílčímu vítězství nyní město přidalo úspěch u krajského soudu.

Ladislav Vrabel neskrýval své zklamání z rozsudku a na jeho adresu uvedl, že právě teď to tedy vypadá, že by provoz Fresh Pizzerie U Žáby měl být ukončen maximálně do dvou měsíců. Náměstek primátora Miroslav Joch ale reagoval na Vrabelův názor konstatováním, že o oprávněnosti výpovědi rozhodl soud, respektive několik soudů. „Verdikt by neměl být zpochybňován," zdůraznil Miroslav Joch.

Podle primátora Budějovic Juraje Thomy se bude hledat nový nájemce. „Určitě bude výběrové řízení, předtím ale musí rada města formálně zrušit výsledek starého výběrového řízení," uvedl pro Deník Juraj Thoma. Radnice se totiž musí vypořádat se zájemkyní, která v roce 2009 vyhrála výběrové řízení na prostory, které už tehdy měla uvolnit pizzerie. Měla zde vzniknout nekuřácká rodinná restaurace, ale nikdy k tomu nedošlo.

Konec sporů uvítal i náměstek primátora Kamil Calta. „Jsem rád, že po dlouhé době tahanic došlo k naplnění práv majitele nemovitosti," uvedl Kamil Calta.