Rodiče mu děti svěřili za účelem prohlubování znalostí během letních prázdnin roku 2019. Výlet do Maroka jim měl zajistit lepší komunikační dovednosti v anglickém jazyce. Podle obžaloby měl muž s knírkem v období několika týdnů někde u lesa na cestě autem z Česka do Maroka po nezletilých vyžadovat orální a anální styk.

Dívka si na jeho pokyn měla svlékat kalhotky, hrát si s jeho penisem až do vyvrcholení, dále měl přirození otírat o její vagínu a několikrát proniknout i do řitního otvoru. Chlapec se měl dívat a pomáhat mu s natáčením perverzních hrátek.

Dosud před soudem v čele s předsedou Jaromírem Hájkem zazněly výpovědi znalců, prostor dostal samozřejmě i obžalovaný, byly přehrány obrazové záznamy svědectví dětí, uskutečnila se videokonference s matkou chlapce z Paříže a byli vyslechnuto několik svědků.

Sexuální zneužívání

V pondělí ráno vypovídala žena, jejíž dcera se kamarádila s poškozenou dívkou. Zmínila, že na vzdělávacím výletě mělo dojít k něčemu, co se mezi dítětem a dospělým nemá stávat. „O výletu mi povídala kamarádka už během jeho průběhu, tyto informace jsem se dozvěděla ale až zpětně,“ konstatovala.

„Došlo ke kontaktu, který se neměl stát. Mělo dojít k nějakému sexuálnímu zneužití. Kamarádka si kladla za vinu, že svoje dítě pustila,“ dodala a rozplakala se.

Její dcera se přátelila s poškozenou dívkou. „Holky se vídaly, chodily spolu ven, dívaly se na pohádky. Byli jsme víceméně sousedi. Máme společný okruh přátel,“ uvedla dále.

O sexu se s dcerou vždy bavila upřímně, rozdíly mezi muži a ženami ji zajímaly už v útlém věku. Mohla vidět rodiče při styku, protože spali v jedné posteli. „Ale většinou spala, k pornografii přístup neměla. Jen encyklopedii lidského těla, to je normální kniha, kde je mozek, střeva a další lidské orgány,“ tvrdila svědkyně.

Alternativní výchova

Obžalovaný O. Č. do soudní síně přinesl stohy dokumentů ve dvou taškách a celé líčení si nahrával na diktafon. Výpověď svědkyně komentoval neuvěřitelných čtyřicet minut.

Svého otce podle dokumentů, který přinesl, měla kamarádka poškozené vidět nahého nejen ve vaně, ale i při masturbaci. Dívka prý mohla ovlivňovat oběť, protože jí rodiče vychovávali alternativní metodou. Otec jí prý slýchal říkat s kamarády, že si půjdou hrát dovnitř a ukazovat si pinďoury a pipiny, nebo že se dítě narodí potom, co se strká penis do zadku.

Soudce Hájek obžalovaného několikrát upozornil, že se má vyjadřovat k výpovědi svědkyně, nebo se bude muset posadit, to ho však netrápilo a pokračoval dále ve svém monologu. Líčení podle něj není objektivní, ale jednostranné. „Soud uvěřil falešnému obvinění, věří spisu, který je natolik zmanipulovaný, že bych mu věřil i já,“ provokoval. „Zastíráme, mlžíme a nejsme upřímní u věcí, které jsou důležité, jako je sexuální výchova,“ tvrdil.

Prý se to nestalo

Druhý dopoledním svědkem byla matka francouzského chlapce. S tou se soud spojil prostřednictvím videokonference a přizval také tlumočníka Miroslav Šíp. Francouzka přímo z Paříže potvrdila, že ví, čeho se případ týká, ale obvinění odmítá. „Česká dívka ho obvinila z toho, že provedl sexuální útoky na ni i mého syna. Syn tvrdí, že to není pravda, že se to nestalo,“ řekla.

S obžalovaným se zná od roku 2017, v letech 2018 a 2019 u ní bydlel a staral se o dítě. Chlapce vzal kromě Maroka již dříve na cestu do Japonska a i s matkou je pozval na zimní prázdniny do Švýcarska. „Zůstal u mě asi rok a půl, staral se o syna, když jsem byla v práci a učil ho angličtinu,“ vysvětlila.

K muži, s kterým se seznámila přes internet, měla důvěru. „Měl více jak stovku pozitivních ohlasů na stránkách pro ubytování. Dobře působil i osobně, rozuměl si se mnou i synem. Syn byl s výletem spokojený, vyprávěl o tom, co obdivovali, poznávali zemi. Jak rožnili na ohni a spali na střeše auta. Bylo to pro něj dobrodružství. Neměl žádné negativní komentáře,“ popsala.

Nic zvláštního se nedělo

Z trasy prý posílal pravidelně fotografie, v kontaktu byla jak se synem, tak matkou dívky. „Kontaktovali mě už před cestou, aby se zeptali na můj názor. Půjčila jsem jim auto i vybavení na kempování. Program byl volný, rozhodovali se ze dne na den, neviděla jsem na tom nic zvláštního,“ uvedla.

I výuku angličtiny hodnotila kladně. „Vyučování se mi velmi líbilo, dělal si poznámky, sledoval jeho vývoj,“ zmínila žena z obrazovky. Nikdy mu prý nic neplatila. „Byl u mě za stravu a spaní, žádná výměna peněz,“ řekla.

Syna se prý ptala, zda se některé ze skutků, z kterých je muž obviněný, opravdu nestaly. Opakovaně jí tvrdil, že to není pravda. „Ptala jsem se ho znovu, protože jsem šla dnes opět svědčit. Říkala jsem mu, že mi může říct cokoliv, změnit názor. Přesto jeho výpověď zůstala stejná,“ podotkla. S dětmi i obžalovaným strávila asi tři dny před zatčeným na cestě, také v Praze a na Krumlovsku. „S dívkou neměl žádný zvláštní kontakt, věnoval se běžným aktivitám s oběma dětmi, i když jsem se k nim připojila,“ uzavřela.

Soud pokračuje v úterý, k hlavnímu líčení by se měli dostavit další svědci.