Městská policie v sobotu v půl jedenácté přijala oznámení, že se kdosi pohybuje mezi auty na Mariánském náměstí a zkouší, zda jsou otevřená.

„Hlídka muže na místě zadržela. Tvrdil, že pouze čeká na svého známého a že i vozidla, do nichž nahlížel, patří kolegům z práce. Jelikož strážníci nezjistili ani u jednoho vozu žádné poškození, museli muže propustit. Vykázali ho tedy alespoň z parkoviště,“ uvedl mluvčí městské policie Václav Sup.

Strážníci se poté rozhodli podezřelého nadále sledovat. Ten se vydal směrem do ulice Na Sadech, kde znenadání vstoupil do vozovky a začal se dobývat do jednoho z vozidel čekajících na křižovatce. Překvapená řidička naštěstí zareagovala duchapřítomně a v autě se rychle zamkla.

V tu chvíli už byli na místě strážníci, muže zpacifikovali a odvedli z vozovky. „Opět jim tvrdil, že je to známá z práce. Protože bylo zjevné, že není psychicky zcela v pořádku, byla na místo přivolána i rychlá záchranná služba,“ doplnil Sup. Orientační dechová zkouška navíc ukázala, že muž má v krvi 1,4 promile alkoholu. Po konzultaci se záchranáři byl tedy jednačtyřicetiletý Slovák převezen na záchytnou stanici.