POPIS

První z mužů, prodávající ve věku mezi 35 a 40 lety, má světlou pleť, krátké vlasy. Na hlavě měl oranžovou kšiltovku, oblečen byl v modré košili s krátkým rukávem a béžových kraťasů. Přes levé rameno měl zavěšenou tašku a hovořil ruským jazykem.

Podle policejního mluvčího Milana Bajcury měli kolem 11 h přijít do prodejny NUMISMATIKA (vlevo v přízemí od hlavního vstupu) dva muži středního věku, z nichž jeden mluvil rusky a ptal se na informace ohledně prodeje šperků. "Během kontroly šperků a ohodnocení se měl prodavač otočit a přitom došlo k výměně za padělky," přibližuje mluvčí. Muži pak dostali vyplaceno za šperky více jak 458 000 korun, s nimiž pak odešli. "Následným ověřením pravosti klenotů pak byly zjištěny padělky," vysvětluje podvod Milan Bajcura.

Jeho doprovod byl ve věku mezi 45 až 50 lety, světlé pleti, střední postavy. Má na krátko střižené světlé vlasy s čelní pleší. Na sobě měl modrou polokošili s vodorovnými bílými pruhy a krátkým rukávem, světlé kalhoty a též hovořil rusky.

'Kdo by uvedené muže znal a věděl o jejich pobytu, ať nás kontaktuje na obvodním oddělení České Budějovice – město, ulice 28. října 1, telefon 974 226 700, či na lince tísňového volání 158,' vyzývá policie.Zdroj: Deník / Kamila Dufková

Dotyční, jejichž tváře se podařilo zachytit, jsou podezřelí ze spáchání podvodu. Policie žádá veřejnost o pomoc. "Kdo by uvedené muže znal a věděl o jejich pobytu, ať nás kontaktuje na obvodním oddělení České Budějovice – město, ulice 28. října 1, telefon 974 226 700, či na lince tísňového volání 158," vyzývá mluvčí.