Oba dlouhodobě dováželi z různých míst České republiky do prachatického okresu drogu známou jako pervitin, kterou následně prodávali dalším uživatelům, a to především na Prachaticku.

Informovala o tom policejní mluvčí Martina Joklová: "Zadržení obou osob předcházelo prověřování popsané trestné činnosti, na jehož základě se kriminalistům podařilo zajistit dostatek informací a důkazů, aby bylo možné proti oběma zahájit trestní stíhání z podezření ze spáchání trestného činu Nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve smyslu § 283 trestního zákoníku, což se 1. února také stalo."

Co vydaly domovní prohlídky

V rámci realizace celé věci byly podle mluvčí provedeny dvě domovní prohlídky a dvě prohlídky motorových vozidel, při nichž se podařilo zajistit okolo 130 gramů omamné a psychotropní látky pervitin, který měla žena u sebe, dále zajistili marihuanu v řádech desítek gramů a další věci, které jsou důležité pro trestní řízení. "Zajištěné množství pervitinu by se dalo v pouličním prodeji zobchodovat za částku přesahující 600 tisíc korun," uvedla Martina Joklová.

Proti obviněnému bude vedeno další trestní stíhání na svobodě, kdy na obviněnou byl dán Okresním státním zastupitelstvím v Prachaticích podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soud akceptoval. Kriminalisté se v rámci dalšího vyšetřování budou zabývat celkovým rozsahem páchané trestné činnosti obou obviněných.

V případě odsouzení hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody v trvání jednoho až pěti let a obviněné ženě trest odnětí svobody v rozsahu dvou až deseti let.

V průběhu ledna 2021 se jednalo již o druhý výrazný zásah policejních orgánů České republiky do drogové scény na okrese Prachatice. Klec totiž, jak již Deník informoval, sklapla také nad Satanem - drogovým králem z prachatického pohraničí, který za své podnikatelské aktivity v podobě prodeje návykových látek a provozování erotického domu může u soudu dostat 8 až 12 let.