Neznámý pachatel pak nechal pokácené stromy ležet a dřevo si neodvezl. „Když jsme zjistili, co se stalo oznámili jsme to policii, která od neděle záležitost vyšetřuje. U tak letitých stromů je škoda nevyčíslitelná. Ten, kdo stromy pokácel, by měl požádat obec o povolení, což se nestalo,“ uvedla k případu Radka Šulistová, starostka Hrdějovic.

Ilustrační foto
Havaroval a v nemocnici byl testován na koronavirus

Policie uvítá svědky, kteří by si nelegálního kácení vzrostlých stromů všimli. „Zatím se nepodařilo najít svědky, kteří by pachatele při kácení dubů viděli. Kdokoli, kdo by měl k incidentu jakýkoli poznatek, ať se obrátí na policii prostřednictvím linky 158,“ řekl k případu jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Škoda vznikla na dubech, které rostly na parcelách majitelů Pavla Smetany a RB Strakonice a.s. Majitelé parcel předložili na konci února vedení obce Hrdějovice projekt na výstavbu osmi sedmipatrových bytových domů pro cca 900 obyvatel. Chtěli jsme o tom informovat veřejnost, to ale znemožnily komplikace s koronavirem,“ řekla Radka Šulistová.

Eva Tomanová, Domov pro seniory Hvízdal
Deník pomáhá seniorům, daruje jim časopisy z produkce Vltava Labe Media