Pouhý den unikal spravedlnosti brutální lupič, který ve čtvrtek odpoledne v krajském městě přepadl a těžce zranil dvě starší ženy. Obě skončily v nemocnici se zlomenou rukou.

Na dopadení pachatele mají největší zásluhu dva stateční žáci budějovické základní školy, kteří 18letého mladíka poznali z dřívějška 
a kriminalisty za ním dovedli. Potvrdil to jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Ten uvedl, že vyšetřovatelé nejprve prověřili kamerové záznamy, svědky i trasu pohybu či spíše útěku pachatele. Při pátrání narazili na zmiňovanou dvojici školáků.

„Z kluků se rázem staly ty nejdůležitější osoby. Pachatele viděli a dokonce jej několikrát ve městě potkali. Kriminalisté na nic nečekali a začali s chlapci prověřovat místa, kde útočníka v minulosti viděli. Na minutu přesně 24 hodin od první loupeže kriminalisté pachatele zadrželi 
a umístili do policejní cely. Vydal i uloupenou kabelku 
a telefon," řekl Jiří Matzner.

První oběť si lupič vyhlédl ve čtvrtek kolem půl druhé odpoledne v Puklicově ulici. Zezadu k ní přiběhl a snažil 
se jí z ramene strhnout kabelku. A to tak agresivně, až žena upadla. Při pádu se těžce zranila na ruce. Pachatel 
z místa utekl bez kabelky.

Neúspěchem se však bohužel nenechal odradit. Už o pouhých pár desítek minut později útočil v ulici U Čertíka 
v Nemanicích. Opět si zbaběle troufl na starší ženu. „Druhou oběť přepadl stejným způsobem. Tentokrát se loupež povedla a ženě po pádu kabelku odcizil. Přepadená rovněž utrpěla těžké zranění ruky," řekl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Kriminalisté rovnou podali návrh na uvalení vazby. 
V případě odsouzení hrozí pachateli pět až dvanáct let vězení. Pro mimořádně odvážné a všímavé školáky policisté připravují překvapení.