Začátkem ledna se společně vloupali do kolejového jeřábu v překladišti drah v Nemanicích a odstřihli z něj 360 metrů kabelů za 87 tisíc korun.
„O několik dní později se sem vrátili a znovu si odnesli 20 kilogramů kabelů za 2600 korun,“ popisuje budějovická policejní mluvčí Regina Tupá.

Mladší ze zlodějů pak sám vnikl na zahradu v ulici Mikuláše Faulfiše v krajském městě a pokusil se odnést tři železné traverzy. Vloupal se i do buňky u čistírny odpadních vod a sebral elektrikářské a instalatérské součástky. Způsobil tím škodu za 25 tisíc korun. Kromě toho vyhrožoval fyzickou likvidací 39leté ženě z Jindřichohradecka, takže si navíc vykoledoval obvinění z nebezpečného vyhrožování. Starší ze zlodějů se pro změnu specializoval na krádeže kovů v areálu Českých drah.

Například loni v květnu si odsud odnesl 1118 kilo ocelových a 250 kilogramů měděných součástek. „Letos v lednu pak vnikl do areálu myčky vagonů a odstřihal tam deset měděných propojovacích kabelů za 87 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Tupá. Začátkem března pak dotyčný přelezl plot do sběrného dvora v Plynárenské ulici a sebral tam kabely za 15 tisíc korun. Aby toho nebylo málo, řídil také vozidlo, ač mu to soud zakázal.

Povedená dvojice si tak vyslechla obvinění z krádeže vloupáním, poškozování cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a nebezpečného vyhrožování. Oběma hrozí až pět let v chládku.