Podnapilý muž jedoucí na elektricky poháněném longboardu se v neděli 4. září 2022 ráno „ne“řízeně ubíral ulicí Karla IV. "Longboard totiž ovládal jeho značně podnapilý společník. Muž sedící na longboardu nejprve omezoval jízdu autobusu a dalších vozidel, následoval náraz do stojícího vozidla. Kolize ho však nezastavila a pokračoval v jízdě na náměstí Přemysla Otakara II. Zde dotyčného hazardéra dostihla hlídka městské policie," uvedla k případu tisková mluvčí Městské policie České Budějovice Věra Školková. Doplnila, že druhý muž ovládající longboard se strážníkům snažil utéci. "Ti ho zpět přivedli v poutech. Ani jeden z mužů postihu neujde," konstatovala Věra Školková.

V neděli 4. září v půl deváté ráno spatřil operátor městského kamerového systému v ulici Karla IV. muže, který se chystal k jízdě na elektrickém longboardu. "Když zjistil, že jízdu ve stoje nezvládne, raději na něj usedl. Dopravní prostředek poté začal ovládat další muž. S ovládáním měl však zjevné potíže. Muž jedoucí na longboardu nejprve vjel do cesty projíždějícímu autobusu a několika jedoucím vozidlům, a nakonec narazil do zadní části stojícího vozidla. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci oba hazardéry dostihli na náměstí Přemysla Otakara II.," přidala podrobnosti k hazardní jízdě Věra Školková.

Místo střetu v parku Na Mlýnské stoce.
Děti na koloběžkách v Budějovicích zranily cyklistku i chodce. Hledají se svědci

"Třiadvacetiletý muž jedoucí na longboardu se strážníkům svěřil, že jízdu považoval za povedenou legraci. Ke strážníkům se přihlásil i jeho dvaatřicetiletý společník, který dopravní prostředek ovládal. Ten se však s výhledem na potíže se zákonem rozhodl rychle zmizet. Strážníkům však neutekl," uvedla Věra Školková.

Strážníci muže dostihli a za použití donucovacích prostředků ho na místo události přivedli zpět ve služebních poutech. "Nebylo velkým překvapením, že orientační dechová zkouška na alkohol u jezdce na longboardu ukázala výsledek 2,15 a 2,22 ‰. Majitel longboardu, který ho ovládal, nadýchal dokonce 3 ‰ alkoholu," upozornila na vysoký podíl alkoholu v krvi Věra Školková.

Elektrokoloběžky si lze půjčit už delší dobu i na území Českých Budějovic.
Koloběžky v Budějovicích opět u nehod, nový patent zarazí jízdu ve dvou

Třiadvacetiletý muž a jeho dvaatřicetiletý společník se budou nyní zpovídat z přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a druhý muž i přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.