Nad ránem přijeli do Zahájí na Budějovicku a nejprve se pokusili ukrást Škodu Favorit. Dovnitř se nedostali, ale páčením zámku způsobili škodu za 500 korun. Neúspěchem se nedali odradit a v divoké noční jízdě vesele pokračovali dál.

Podle policejní mluvčí Reginy Tupé se na stejném místě před novostavbou vloupali do Opelu Corsa. Přivlastnili si sjezdové lyžařské boty a halogenová svítidla. „Následně vnikli do dalšího favorita, kde sebrali drobné mince a ruční svítilnu," popsala mluvčí Tupá.

Ani dvě vykradená auta zlodějům nestačila. Přelezli branku do dvora rodinného domu a vytlačili z objektu malý motocykl babetta. Odtáhli ho asi sto metrů daleko, ale nastartovat se jim nepodařilo. Opět se tedy zaměřili na další osobní auto. „Na návsi odcizili Škodu Favorit a odjeli s ní," doplnila Regina Tupá s tím, že celková škoda je 32 tisíc korun.

Až dvouletý trest

Hlubočtí policisté nyní zloděje dopadli a obvinili je z krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a neoprávněného užívání cizí věci. Mladíka navíc z maření úředního rozhodnutí, protože má do října příštího roku zákaz řízení. O jejich trestu pravomocně rozhodne soud.

V případě prokázání viny jim hrozí dvouletý respektive tříletý nepodmíněný trest odnětí svobody.