Českobudějovičtí policisté dopadli v pondělí ráno dvojici mužů, kteří vyloupili lékárnu a vykrádali auta. Oba výtečníci mají za sebou pestrou trestní minulost.
„Dva mladí muži ( 34 a 36 ) z Českobudějovicka se vloupali do lékárny v ulici Boženy Němcové u krajské nemocnice tuto noc z neděle na pondělí,“ říká policejní mluvčí Regina Tupá.
„Násilně vnikli do objektu lékárny, odkud odcizili dvě elektronické váhy v hodnotě nejméně 20 000 korun.“ Poškozením způsobili škodu za 5000 korun.
„V noci vnikli ještě na Lidické třídě do vozidla značky Citroën, kde se zmocnili autorádia, autoparfému, peněženky a také pánských kožených bot. Škoda byla vyčíslena na 5700 korun,“ doplnila Tupá.
Policisté zjistili, že mladší z dvojice pachatelů se navíc koncem června v Č. Budějovicích vloupal ještě do dvou dalších aut a do dvou sklepů. „Terčem jeho zájmu byla autonavigace, elektronika, mobilní telefony, peníze, platební karty a osobní doklady,“ vypočítává Tupá. „Ze sklepů odcizil jízdní kola.“
Oba jsou obviněni pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže vloupáním, poškozování cizí věci, porušování domovní svobody a také neoprávněného držení platební karty.