Skoro až neuvěřitelně zní příběh podvedené ženy z Českých Budějovic, o kterém informovali krajští policisté. Ženu její špatná zkušenost s podvodníky stála 4 500 000 korun.

Jak to všechno začalo? "Po rozvodu chtěla poškozená začít nový život. Minulý rok se seznámila na facebooku s Dannym, ten se profiloval jako ropný inženýr pracující na lodi v Turecku, který se sám stará o nemocného syna. Žena ho při vzájemné vzdálené anglické komunikaci morálně podporovala. Vyměňovali si i videa. Po čase jí, jako přítelkyni, nabídl možnost investovat v oblasti bitcoinových transakcí. Žena se nechala zlákat a naposílala mu víc jak dva miliony korun," popsal mluvčí policistů Jiří Matzner.

Tím však příběh bohužel nekončí. Podobně totiž podvedená žena komunikovala ještě s dalšími webovými kamarády Rodym, Oliem a Andym.

Dopravní komplikace na opravované Strakonické v Českých Budějovicích v úterý 3. května.
Oprava Strakonické ulice v krajském městě nekončí, vystřídají se uzavřené pruhy

"Podvodníci vždy něco naslibovali, například společné podnikání v České republice, jejich životní příběhy byly zajímavé a dojemné, investice skýtaly velkou příležitost. Nakonec bylo vše jen dobře promyšlený podvod. Ženu tak v součtu tito kamarádi na dálku připravili o 4 500 000 korun," sdělil Jiří Matzner.

Podvedená žena je tak bezesporu rekordmankou mezi podobně poškozenými. "Buďte proto ostražití při podobné komunikaci. Nejen, že identita komunikujících je vymyšlená a falešná, také profilové fotografie bývají odcizené z webových stránek nebo profilů skutečných osob, ale ani životní příběhy či dobře promyšlené legendy nebývají pravdivé," doplnil mluvčí s tím, že případ nyní vyšetřují kriminalisté z Českých Budějovic jako podvodné jednání.