Na budějovické policisty se obrátil mladý muž s tím, že se stal terčem internetového podvodníka. Mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová uvedla, že v pondělí 9. října krátce před polednem mu zavolal muž, který se představil jako Jiří George a vydával se za zaměstnance jedné české banky. „Poškozeného oslovil s tím, že byl jeho bankovní účet napaden a aby zachránil své peníze, smyšlenou legendou ho přiměl provést čtyři platby ve prospěch několika bankovních účtů,“ řekla mluvčí.

Mladík ve strachu, že by mohl o peníze přijít, poslal více než 104 000 korun na uvedené účty. Následně mu došlo, že se zřejmě jednalo o podvodníka a ihned se obrátil na policisty. Ti nyní po pachateli intenzivně pátrají. Hrozí mu až pět let vězení.

Jihočeští policisté radí v rámci projektu Kyber rádce, aby byli lidé opatrní na své peníze. Pokud vás bude kontaktovat údajný bankéř či policista s tím, že byl váš účet v bance napaden, telefon okamžitě ukončete a obraťte se na svoji banku a policii. Je to podvod. Banka tímto způsobem s klienty nikdy nekomunikuje.