Policisté zasahovali na Jindřichohradecku, Písecku a Českokrumlovsku. „Zaměřili jsme se na obchody, které nabízejí vše, co je potřeba k pěstování, zpracování a aplikaci marihuany," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Na Jindřichohradecku zkontrolovali obchod i sklad, provedli tři domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor. „Nalezli jsme a  zajistili návykové i omamné látky a zadrželi jsme dvě osoby," řekl Jiří Matzner.

Písečtí kriminalisté prověřili tři objekty, provedli prohlídky a objevili pěstírnu marihuany. Krumlovští kriminalisté prověřili jeden objekt a provedli domovní prohlídku nebytového prostoru.

Jedno ze tří míst z Písecka, kde se policejní razie uskutečnila, byl obchod Canapino  v centru Písku. Ještě odpoledne tam byli policisté, kteří z obchodu vynášeli krabice. Razii odmítli komentovat s odkazem na své mluvčí. Deník oslovil Hanu Hofmanovou, která je vedoucí obchodu.

„Nemám vám co říci. Momentálně je tady policie," řekla ve středu odpoledne Hana Hofmanová a hovor ukončila. Na dveřích obchodu bylo napsáno „Dnes zavřeno. Děkujeme za pochopení".