Rvačku zahlédla obsluha městského kamerového systému v půl osmé ráno. Na místo vyjela hlídka strážníků. Ti na chodníku před barem nalezli muže s krvácejícím zraněním na ruce. Devětatřicetiletý muž uvedl, že se bránil napadení neznámým mužem uvnitř baru, jeho pohnutky k rozpoutání potyčky prý ale neznal. Slova napadeného muže podle mluvčí městské policie Věry Školkové potvrdil i náhodný svědek události.

Strážníci následně uvnitř baru nalezli i dotyčného útočníka. Osmnáctiletý muž nezapíral a strážníkům sdělil, že se mu nelíbilo hrubé a hlučné chování jednoho z návštěvníků podniku. Na jeho nevhodné chování ho údajně nejprve upozornil. Když muž nereagoval, rozhodl se vyprovodit nechtěného návštěvníka ven násilím.

Strážníci u obou mužů provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. U napadeného muže naměřili 1,82 promile, útočník nadýchal celé 2 promile. Zdravotní stav obou mužů si lékařské ošetření naštěstí nevyžádal. Útočník se však bude nyní zpovídat z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun.