Sankci jí uložil Okresní soud v Č. Krumlově.

Šla mu nakoupit

Obžalovaná byla hospitalizována v českokrumlovské nemocnici. V den jejího propuštění, 16. ledna, ji 76letý spolupacient požádal o nákup a svěřil jí peněženku.

Paní Šárka si při placení povšimla platební karty a zapsaného PIN kódu, který měl starý pán též v peněžence. Tu pánovi vrátila, ale kartu si nechala a PIN zapamatovala. Pak si z ní dobila dvěma tisíci kredit u mobilu, vybrala 10 000 korun, po neúspěšném pokusu o další čtyři tisíce učinila dotaz na zůstatek a pak vybrala 2000 Kč. Druhý den ráno se ještě pokusila o výběr deseti tisíc, ale na účtě už prý nebyl dostatek prostředků.

Doznala se

V přípravném řízení se obviněná doznala. Důvodem krádeže byl prý nedostatek finančních prostředků. Jak ale později soud konstatoval, zároveň také uvedla, že peníze použila částečně také za jízdy taxíkem a v restauracích. Její operace u bankomatů zaznamenaly kamery.

Poškozený u soudu řekl, že v nemocnici za ním mladá paní chodila na pokoj, povídali si, byla prý takový anděl. Měl peněženku ve stolku. Nevzpomíná si, že by ji někomu půjčoval. Že mu chybí karta, zjistil až při propouštění, kdy chtěl platit pobyt.

Do vězení

Okresní soud zohlednil, že paní Šárka dostala v říjnu 2005 za loupež na poště dva roky podmíněně na čtyři léta. Nových činů se tedy dopustila v podmínce. Soud jí proto uložil již nepodmíněný trest.

Obžalovaná se odvolala proti jeho výši a způsobu výkonu. Uvádí mimo jiné, že je v jiném stavu, a slibuje, že poškozenému škodu určitě nahradí.
K jednání krajského soudu ale nepřišla. Senát pak po poradě její odvolání zamítl jako nedůvodné.