Řidič BMW (23 let) měl namířeno od Nádražní ulice směrem k Borku a na výzvy k zastavení nijak nereagoval, právě naopak. Začal před hlídkou ujíždět. Po Pražské třídě se řítil rychlostí až 130 km/h. Tam se také pokusil odbočit vpravo na benzinku, ale nevyšlo mu to. V zatáčce vyjel vlevo mimo silnici do oploceného areálu autosalonu Porsche České Budějovice.

"Zde pak nárazem poškodil několik zaparkovaných vozidel," přidává další detaily policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. "Policisté zastavili a spěchali k vozidlu, odkud řidič vylezl a dal se před hlídkou na útěk směrem k ulici Okružní."

Jeden z policistů se za řidičem vydal po svých a podařilo se mu ho dostihnout. "Na jeho výzvu, aby zůstal na místě, již podezřelý zareagoval," dodala mluvčí s tím, že hlídka muži dala okamžitě dýchnout. Měl přes 1,8 promile alkoholu v dechu.

Řidič z Českobudějovicka, který v autě jel se třemi dalšími lidmi, se při nehodě zranil, spolujezdci vyvázli bez zranění. Při nehodě způsobil škodu ve výši bezmála 650 000 korun.

Případ si převzali českobudějovičtí dopravní policisté. Řidič se bude zpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.