Řidič BMW (23 let) měl namířeno od Nádražní ulice směrem k Borku a na výzvy k zastavení nijak nereagoval, právě naopak. Začal před hlídkou ujíždět. Po Pražské třídě se řítil rychlostí až 130 km/h. Tam se také pokusil odbočit vpravo na benzinku, ale nevyšlo mu to. V zatáčce vyjel vlevo mimo silnici do oploceného areálu autosalonu Porsche České Budějovice.

Magická Šumava Lukáše Galla.
GALERIE: Nebe se zbarvilo do ruda. Vychutnejte si magické chvíle na Šumavě

"Zde pak nárazem poškodil několik zaparkovaných vozidel," přidává další detaily policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. "Policisté zastavili a spěchali k vozidlu, odkud řidič vylezl a dal se před hlídkou na útěk směrem k ulici Okružní."

Jeden z policistů se za řidičem vydal po svých a podařilo se mu ho dostihnout. "Na jeho výzvu, aby zůstal na místě, již podezřelý zareagoval," dodala mluvčí s tím, že hlídka muži dala okamžitě dýchnout. Měl přes 1,8 promile alkoholu v dechu.

Řidič z Českobudějovicka, který v autě jel se třemi dalšími lidmi, se při nehodě zranil, spolujezdci vyvázli bez zranění. Při nehodě způsobil škodu ve výši bezmála 650 000 korun.

Před utkáním s Hradcem Motor pogratuloval k sedmdesátinám legendárnímu Jaroslavu Pouzarovi.
Jaroslavu Pouzarovi nadělil Motor k jubileu dva body za výhru po nájezdech

Případ si převzali českobudějovičtí dopravní policisté. Řidič se bude zpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.