V půl čtvrté ráno je spatřila obsluha městského kamerového systému na Lannově třídě. "S podezřením, že se jedná o nezletilé děti, vyjížděla prověřit jejich věk hlídka městské policie. Jakmile chlapci spatřili přijíždějící strážníky, dali se na útěk. Uniknout strážníkům se jim však nepodařilo," zmínila k události tisková mluvčí městské policie Věra Školková.

Strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o dva teprve jedenáctileté chlapce z Českých Budějovic. Jejich noční zábava se naštěstí obešla bez alkoholu. Orientační dechová zkouška na alkohol ukázala u obou chlapců negativní výsledek.

"Vše nasvědčovalo tomu, že chlapci utekli z domova bez vědomí svých rodičů. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si případ převzala k dalšímu šetření. Operačnímu středisku městské policie se mezitím podařilo kontaktovat matku jednoho z chlapců. Policisté jí oba nezletilce předali s poučením, že událost bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu," dodala Věra Školková.