Oba činy mají na svědomí dva muži, kteří v prvním případě 24. května okolo 16. h na Pražské třídě přistoupili k poškozené a z nosiče kola jí odcizili kabelku. V ní měla osobní doklady, peníze a další věci. Mluvčí policistů Štěpánka Schwarzová uvedla, že žena začala zloděje pronásledovat. „Kabelku pak odhodili do křoví,“ poznamenala.

Další případ se stal o několik desítek minut později ve Staroměstské ulici. Pachatelé si vyhlédli opět starší ženu. „Chtěli jí sebrat kabelku, kterou nesla na předloktí,“ řekla policejní mluvčí s tím, že žena se ale oloupit nenechala a přestože upadla na zem, kabelku ubránila. Hned kontaktovala policii, která se případem mohla okamžitě zabývat.

První poškozená ale kvůli tomu, že kabelku našla, případ policii neoznámila a kriminalisté se o tomto činu dozvěděli až později. S ohledem na tento případ kriminalisté apelují na každého, kdo se stane obětí trestného činu, aby tuto skutečnost vždy na policii oznámil. „Přestože se může jednat třeba jen o pokus o spáchání trestného činu, budou se jím policisté zabývat. Zároveň připomínáme, abyste neváhali volat linku 158 i v případě, kdy se cítíte někým sledováni nebo máte pocit ohrožení. Výše zmínění pachatelé své oběti sledovali i několik minut,“ vyzývá policejní mluvčí.