Policie se jim dostala na stopu při vyšetřování pozdější krádeže kamionu DAF se stovkou televizorů za 8,5 milionu korun ze skladu ve Strakonicích. K té došlo v lednu letošního roku.

Hlavním aktérem v obou případech 36letý muž z Prachaticka. Podle jihočeského policejního mluvčího Jiřího Matznera se zahraniční krádeže dopustil při služební cestě ze Slovenska. Zastavil nedaleko určeného místa vykládky, kde už na něj čekal komplic s druhým kamionem. „Tento muž měl paletu 
s televizory dopravit do jižních Čech. Plán se však lehce zadrhl a komplic musel odjet jinam. Zapojili tak do akce dalšího kumpána a ten televizory v Belgii přeložil do dodávky a dovezl na Budějovicko," popsal mluvčí Matzner.

Zde si pak kradené zboží převzal další muž. Ten podle zjištění vyšetřovatelů odměnil řidiče dodávky  dvěma televizory. Pachatelé pak rozprodávali lup po celé republice. Policii se podařilo zajistit 14 přístrojů. Gang čelí obvinění z krádeže, účastenství na zločinu krádeže a podílnictví. Hrozí jim až osm let. Dva jsou už ve vazbě.