Ondřej Veselý seděl s kolegyní v restauraci, kde měl domluvenou schůzku s ředitelem Divadla pod Palmovkou. Po očku sledoval hokejový přenos, kde Sparta vedla 4:0. „Poté, co Plzeň skóre dotáhla na rozdíl jednoho gólu, jsem jen poznamenal, aby ho nakonec úplně neotočila," popisuje Ondřej Veselý.
Jihočeského herce Ondřeje Veselého napadli násilníci, kterým se nelíbilo, že nefandí hokejové Spartě.

Jeden z party se ho zeptal, proč nefandí Spartě, když je 
v Praze. „Řekl jsem, že fandím Motoru České Budějovice a myslel si, že tím to skončilo."

Po omluvě ředitele se vydal za ním do divadla, ale po cestě ho napadli muži, kteří ho pronásledovali. „Prvnímu jsem se ještě ubránil, ale pak se přidali další a začali mě kopat do hlavy," popisuje .
Kolegyně na pomoc zavolala policii, která na místo dorazila do tří minut. Bezprostředně po incidentu Ondřeje Veselého k prvotnímu ošetření odvezla záchranka do Nemocnice Na Bulovce. Léčit se pak ale vydal domů na jih Čech. „Jsem pod dozorem nejlepšího doktora Pavla Sadovského," chválí si péči ortopeda z krajské nemocnice.

Páteř je v pořádku

Momentálně cítí bolest, jak otoky lidově řečeno přicházejí k sobě. „Nosím sice límec, ale krční páteř by měla být v pořádku," oddychuje si. Nemá pocit, že by si výtržníci chtěli vyšlápnout na známou osobnost. „Žádné takové narážky jsem nezaznamenal," říká.

Sedmatřicetiletý herec měl nejdříve obrovský vztek. Pak ho ale přepadla lítost, že se vůbec něco takového může stát. „Po úvaze jsem se incident rozhodl medializovat, aby to těm chuligánům neprošlo," líčí Ondřej Veselý.

V Divadle pod Palmovkou se aktuálně připravuje na roli Tobiáše ve hře Večer tříkrálový. „Bohužel ale nejsem nyní ve stavu, že bych mohl zkoušet," říká Ondřej Veselý, který se i přes značné pracovní vytížení v hlavním městě stěhování brání. „V Praze pracuji, ale doma jsem v Českých Budějovicích a toho se nechci vzdát," konstatuje. 

Ondřej Veselý
- Narodil se 24. března 1979 v Ostravě.
- Bydlí v Českých Budějovicích, odkud vyjíždí za prací do Prahy.
- Hostuje v Jihočeském divadle a má angažmá v Divadle pod Palmovkou.
- Hrál v seriálech Vyprávěj 
a Svatby v Benátkách. Menší roli měl i v Policii Modrava.