Jihočeský policista, který kšeftoval s drogami, skončilnakonec v policejní síti.
„V pátek večer byl v Praze zadržen policista z Krajského ředitelství Policie ČR Jihočeského kraje a dvě civilní osoby při prodeji kokainu. Zajistili jsme více než 100 gramů kokainu v hodnotě nejméně 180 000 korun,“ říká Martina Lídlová, tisková mluvčí inspekce Policie ČR.

„Vím o tom, informaci o jeho zadržení jsem dostal, ale další podrobnosti budu znát až v pondělí,“ uvedl o víkendu jihočeský policejní ředitel Radomír Heřman.

„V pátek večer jsme se dozvěděli, že byl zadržen jihočeský policista, který distribuoval drogy,“ potvrdil skutečnost, že pod svícnem je vždycky tma, mluvčí jihočeské police Milan Bajcura. „Spolu s ním byly zadrženy i dvě osoby, které ale nemají s policií nic společného. Nyní je policista postaven mimo službu a je mu odebrána služební zbraň,“ doplnil Milan Bajcura.

„Jihočeský policista byl zadržen při akci START, kterou pořádala Inspekce Policie České republiky ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení,“ pokračuje Martina Lídlová.
„Okresnímu státnímu zastupitelství v Českých Budějovicích byl již podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelých pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Státní zástupce návrh na zahájení akceptoval a již zahájil trestní stíhání,“ dodala Martina Lídlová.
Deník případ nadále sleduje.