„Například v sobotu po osmé ráno byla okradena dvaapadesátiletá žena z Českobudějovicka,“ říká policejní mluvčí Regina Tupá. „Zrovna nakupovala v jednom z obchodních center, když jí zloděj v nestřeženém okamžiku odcizil z batohu na zádech peněženku. V ní měla tři tisíce korun, platební a zákaznické karty a také osobní doklady. Škoda je 4500 korun.“

Podle policie kapsáři rádi vyhledávají místa, kde se pohybuje větší množství osob, tedy prostředky městské hromadné dopravy a především nákupní centra.

„Při krádežích využívají zloději nepozornosti lidí a během okamžiku se pak zmocní peněženek, osobních dokladů, platebních karet nebo mobilních telefonů. Samotná krádež bývá blesková, předem pečlivě nacvičená akce. Kapsáři kradou tak dokonale a nepozorovaně, že okradený se o chybějících dokladech nebo peněžence dozví často až mnohem později a na zcela jiném místě, než ke krádeži došlo,“ pokračuje Regina Tupá. O pachateli a jeho popisu pak bohužel nemá okradený obvykle ani potuchy.

„Nedávejte kapesním zlodějům šanci a mějte své věci neustále pod kontrolou,“ nabádá policejní mluvčí.
„Vše důležité noste v náprsních nebo uzavíratelných kapsách, a ne v zadních kapsách u kalhot. Nikdy nenoste osobní doklady v peněžence,“ radí Regina Tupá.