„Viděla jsem, jak kdosi vystřelil ze vzduchovky z desátého patra jednoho z dvanáctipatrových domů ve Volfově ulici," řekla v úterý našemu Deníku Lucie Bugošová (22) s tím, že střelec zasáhl nejprve vůz jednoho z Romů a poté i policejní vůz. „Není to poprvé, kdy se tady něco podobného stalo," dodala.

Na zatím nezjištěného střelce z největšího budějovického sídliště mají spadeno policisté z obvodního oddělení ve Čtyřech Dvorech. Policejní mluvčí Lenka Holická uvedla, že dotyčný v sobotu kolem 21. hodiny rozstřílel zadní sklo firemní Škody Octavie ve Volfově ulici na Máji. Střelec způsobil škodu za čtyři tisíce korun.

„K poškození vozu došlo zřejmě za použití vzduchovky, na základě provedeného šetření nelze vyloučit ani obyčejný prak," poznamenala policejní mluvčí Lenka Holická a vyvrátila spekulace, že by případ souvisel s rasovými nepokoji na sídlišti. Informaci, že jde o policejní automobil, odmítla mluvčí komentovat.

Náměstek českobudějovického primátora pro školství a sociální věci Petr Podhola v úterý našemu Deníku řekl, že na místě jako první zasahovali městští strážníci. Ti poté na místo přivolali státní policisty. „Dílčí informace jsem se v pondělí dozvěděl při kolegiu primátora, podrobnosti ale neznám," řekl Petr Podhola.

Miroslav Joch, první náměstek primátora pro ekonomiku a majetek města, sdělil, že podle něj tento incident nemá souvislost s nepokoji na Máji. „Stejně jako tady mohl někdo vystřelit i v kterékoliv jiné části města," zmínil.

Vyšetřovatelé žádají o pomoc při pátrání. Pokud jste se v uvedené době pohybovali Volfovou ulicí a zaregistrovali cokoliv podezřelého, volejte na bezplatnou linku 158.

Na sídlišti Máj se čekají další nepokoje. Prostřednictvím plakátů, které v pondělí visely například na zastávce MHD U Hvízdala, svolává Dělnická strana lidi na demonstraci proti Romům a policejnímu násilí. Uskutečnit se má 24. srpna.