Do baru v Dvořákově ulici jeli v pondělí krátce před druhou hodinou ranní strážníci. Nacházel se tam totiž silně podnapilý 31letý muž z Lotyšska, který odmítal podnik opustit. Společně s ním byla na místě i jeho matka.

„V době našeho příjezdu se již ničeho nedopouštěli, hlídka jim proto pouze zkontrolovala doklady a posléze odjela pryč. Ani ne za deset minut však byli strážníci k mladíkovi se ženou voláni znovu, tentokráte před Mercury centrum,“ popsal mluvčí městské policie Václav Sup.

Když projížděli strážníci kolem, všimli si, že starší žena leží na zemi. Synek jí mezitím uštědřil kopanec. Hlídka mu proto zabránila v dalším napadání a poškozené nabídla lékařské ošetření. Ta jej však odmítla. Na svého potomka ani nechtěla podávat trestní oznámení. „Pomoc musela být naopak přivolána mladíkovi, který vzhledem k silné opilosti patrně několikrát sám upadl na zem. Nasvědčovaly tomu nejen oděrky na obličeji, ale i krvácející nos,“ doplnil mluvčí Sup.

Sanitka následně převezla agresora do nemocnice. Po nezbytném ošetření putoval na protialkoholní záchytnou stanici, kde nadýchal bezmála tři promile.