Jak informovala tisková mluvčí strážníků Věra Školková, k incidentu došlo krátce před šestou hodinou odpolední spatřil operátor městského kamerového systému podezřelý pohyb muže u stojanu na jízdní kola v blízkosti městské radnice na Náměstí Přemysla Otakara II. "V rukou muže se náhle objevily kleště, jimiž přeštípl lankový zámek zde stojícího jízdního kola. Krádež kola v přímém přenosu byla otázkou několika vteřin. Muž hned po překonání překážky nasedl na bicykl a rychle ujížděl Radniční ulicí přes lávku na Sokolský ostrov," popsala.

Po jeho stopách se okamžitě vydala hlídka městské policie. Cyklistu odpovídajícího popisu pachatele jedoucího na jízdním kole zn. Trek Marlin strážníci dostihli v ulici Na Zlaté stoce. "Po zastavení mu zamezili v útěku nasazením služebních pout a na místo přivolali hlídku policie. Jak se ukázalo, jednalo se o třiatřicetiletého občana z Českých Budějovic. Ten se k činu pod tíhou důkazů ve formě kamerového záznamu přiznal," konstatovala Školková.

Strážníci muže následně předali policistům k dalšímu opatření. Odcizené jízdní kolo, jehož hodnota byla později vyčíslena na 12 tisíc korun, převezla hlídka městské policie na obvodní oddělení policie na třídě 28. Října. Případem se budou dále zabývat zdejší policisté.