Strážníci městské policie mají v Českých Budějovicích stále co řešit. Krádež telefonu z kapsy podnapilého muže v přímém přenosu například zachytila v pondělí večer městská kamera na Lannově třídě. Podle tiskové mluvčí Městské policie České Budějovice

Věry Školkové následoval okamžitý zásah hlídky městské policie a strážníci podezřelého z krádeže mobilního telefonu zadrželi. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté.

V pondělí 12. září krátce po desáté hodině večerní spatřil operátor městského kamerového systému na českobudějovické Lannově třídě osobu, která právě vytáhla z kapsy jednoho ze dvou mužů sedících na lavičce mobilní telefon. "Muž se dal poté rychle na ústup i se svou společnicí, která celému činu přihlížela. Na místo mezitím zamířila hlídka městské policie. Strážníci dvojici dostihli nedaleko. Šestadvacetiletý muž zapíral a tvrdil, že mobilní telefon patří jeho sestře," uvedla k případu Věra Školková.

Strážníci však mezitím kontaktovali muže, z jehož kapsy byl telefon odcizen. "Ten spolehlivě popsal telefonní přístroj, který se nyní nacházel v držení muže podezřelého z krádeže. Devatenáctiletá společnice podezřelého se snažila strážníky přesvědčit, že si nic nepamatuje. Dvaadvacetiletý muž, který přišel o svůj mobilní telefon, krádež nezaznamenal. Spolu se svým známým totiž usedli na lavičku unavení nejednou skleničkou alkoholu. Celý případ si pro podezření z přečinu krádeže převzala k dalšímu šetření přivolaná hlídka Policie ČR.

Demolice auta přímo v ulicích města

V sobotu 10. září krátce po druhé hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie do Piaristické ulice na oznámení o muži, který měl verbálně napadat kamarádku oznamovatelky. "Šestatřicetiletý muž však strážníkům na místě vypověděl jinou verzi, než dvě mladé ženy uváděly. Údajně seděl v zaparkovaném vozidle, když k němu přistoupily dvě mladé ženy, koply do něj a začaly poškozovat zpětné zrcátko," popsala výpověď druhé strany Věra Školková.

Majitel vozu se proti poškozování auta ohradil, z úst zástupkyň „něžného pohlaví“ však údajně sklidil řadu hrubých urážek. Jedna z mladých žen mezitím přivolala hlídku městské policie. "Ženy ve věku devatenáct a dvacet let i nadále častovaly hrubými urážkami jak přítomného muže, tak i zasahující strážníky. Jedna z nich se během projednávání události pokusila o útěk. Po pádu na zem ji strážníci za použití donucovacích prostředků zastavili. Žena se mezitím uklidnila, domů ji přislíbili doprovodit její známí," uvedla k dalšímu vývoji případu Věra Školková. Dvacetiletá žena a její o rok mladší společnice se po vystřízlivění budou zpovídat z přestupku proti majetku. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Z cyklisty se vyklubal zloděj

Cyklista jedoucí v neděli v noci bez povinného osvětlení jízdního kola projížděl městem. Při setkání s hlídkou městské policie se ukázalo, že pětapadesátiletý muž si volně odložené jízdní kolo přivlastnil ve snaze usnadnit si cestu domů. Domů musel stejně nakonec dojít pěšky. Případ si převzali přivolaní policisté.

"V neděli 11. září v půl jedenácté v noci prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Senovážném náměstí. Strážníci náhle spatřili cyklistu jedoucího na neosvětleném horském jízdním kole. Když muže zastavili, ukázaly se další trhliny v jeho vztahu k zákonům," uvedla Věra Školková. Pětapadesátiletý muž totiž přiznal, že jízdní kolo nalezl volně odstavené před Poliklinikou Jih v ulici Matice Školské. Ve snaze usnadnit si cestu si jízdní kolo přivlastnil a rozhodl se na něm odjet domů. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.