"Kriminalisté dlouhodobě pracovali s poznatky, které získali svou pečlivou prací, kdy se zaměřovali na úzkou komunitu uživatelů této drogy. Distribuce kokainu je spojená s velmi vysokými zisky. Kriminalisté odhalili i následné nakládání s drogou, kdy mělo docházet k jejímu ředění a dalšímu poskytování mezi uživateli s cílem co nejvyššího zisku," uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Ingrišová Čuřínová.

Dále uvedla, že kriminalisté koncem února rozjeli naplánovanou akci, při které zadrželi mladého muže z Písecka a provedli domoví prohlídky v objektech na Písecku i v Českých Budějovicích, při kterých zajistili látku, která je nyní podrobena zkoumání a s největší pravděpodobností jde právě o kokain, vetší množství marihuany i komponenty pro hydroponní pěstování konopí. Během prohlídek zajistili také peníze, které mají být výnosem z distribuce.

"Mladý muž si měl dogu zvanou kokain a extázi opatřovat již od roku 2017 v hlavním městě a dále distribuovat mezi desítky uživatelů na Písecku, Strakonicku i Českobudějovicku. Šlo především o bohatší klientelu, uživatelé jsou bohužel i z řad sportovců, u kterých by to jejich okolí jen těžko čekalo," upřesnila Kamila Ingrišová Čuřínová. Zisky z trestné činnosti se podle ní pohybují v řádech stovek tisíc korun. K poskytování drog mělo docházet také na různých hudebních akcích, tanečních party, v barech a nočních podnicích.

"Kriminalisté dále prošetřují také držení marihuany a zakázaných látek pro podporu tvorby svaloviny, jde o steroidy i anabolika," doplnila Kamila Ingrišová Čuřínová.

Trestní stíhání dealera zahájil vyšetřovatel na základě všech zjištěných skutečností a důkazní situace poslední únorový den, a to pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Vyšetřování případu dále pokračuje.