Jak uvedla mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková, v úterý odpoledne hlídka městské policie viděla muže na odcizeném bicyklu na sídlišti Máj. „V křižovatce ulic Milady Horákové a N. Frýda strážníci spatřili cyklistu svižně jedoucího po chodníku. Strážníky však zaujal nejen cyklista, nýbrž i jeho jízdní kolo. Jeho vzhled totiž odpovídal nedávno odcizenému bicyklu. Strážníci muže jedoucího na kole vzápětí zastavili. Na jejich dotaz k vlastnictví tohoto dopravního prostředku se od pětatřicetiletého cyklisty dozvěděli, že jízdní kolo si vypůjčil od svého kamaráda. Jak se však ukázalo, dotyčný kamarád zcela jistě právoplatným majitelem nebyl,“ uvedla mluvčí.

A dodala, že strážníci zjistili, že jeho skutečný majitel již před časem nahlásil odcizení svého jízdního kola značky Apache policistům.

Pětatřicetiletého cyklistu si poté převzala do svých rukou přivolaná hlídka Policie České republiky. Jízdní kolo si od strážníků převzali policisté na Obvodním oddělení Policie České republiky, kteří se budou zabývat dalším šetřením celého případu.