Mluvčí strážníků Věra Školková upřesnila, že hlasitá hudba a hluk zněly nejen z nočních podniků, ale také z bytů, kde se lidé bavili s přáteli. "V noci ze soboty na neděli vyjížděli strážníci v Českých Budějovicích k pěti takovým případům," spočítala mluvčí.

Již v sobotu po deváté hodině večerní přijalo operační středisko městské policie stížnost na hlučnou skupinu osob v parku Na Sadech, kde se k jejich zábavě přidával i psí štěkot. Noční klid sice ještě nenastal, strážníci však skupinu přesto zkontrolovali. Přítomní se vzápětí odebrali do jiných koutů města.

Ilustrační foto.
Za vyhrožování nasadili strážníci bezdomovci pouta. Jsem ředitel městské policie, bránil se

Rušení nočního klidu začalo krátce po půlnoci. Strážníci vyjeli na oznámení o hlasité hudbě, která zněla z ulice J. Plachty. Strážníci zjistili, že se jedná o oslavu v uzavřené společnosti. Přesto se jim podařilo kontaktovat pětadvacetiletého muže zodpovědného za organizaci zábavy a zjednali pořádek. K vyřešení případu postačila domluva.

O deset minut později vyjížděli strážníci do ulice Větrná na sídliště Máj. Noční klid měli rušit obyvatelé jednoho z bytů v panelovém domě hlasitou hudbou. Po příjezdu hlídky městské policie se již obyvatelé zřejmě spokojili se zábavou bez hudby. I přesto však jejich hlasité projevy rušily spánek ostatních obyvatel domu. Strážníkům na zazvonění otevřel jedenadvacetiletý nájemník, který za všechny své společníky přislíbil klid. Ten také skutečně nastal.

V kempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou odstartoval prvním závodem seriál extrémních překážkových běhů Army Run 2017
Army Run na Hluboké gradoval bahnem a shyby těsně před cílem

Krátce po druhé hodině ranní si stěžovali obyvatelé Chelčického ulice, že jejich spánek ruší hlučná hudba vycházející z blízkého baru. Ještě před tím, než hlídka městské policie dojela na místo, provozovatelé nočního podniku stačili hlučnou zábavu ukončit. Strážníci i přesto setrvali na místě a dohlédli na to, aby se situace neopakovala.

Ve stejnou dobu si obyvatelé Suchého Vrbného stěžovali na hudbu a hlasitou zábavu odehrávající se v jednom z bytů v ulici E. Beneše. Na stejné oznámení vyjížděla i hlídka Policie ČR, která si řešení události převzala ještě před příjezdem hlídky městské policie.